16SA150M
photo of
(click to see larger picture)
Manufacturer:Sanyo
Last Updated:5/14/2026
Lead Free:unknown
Description:
Cap Aluminum 150uF 16V 20% (10 X 11.5mm) Radial 5mm 0.028 Ohm 3260mA 2000 hr 105°C Bulk